Kids.ge - ის ბავშვთა განათლების და განვითარების ცენტრი აცხადებს ხატვის კონკურსს, რომლის მიზანია თბილისში მცხოვრები, სახვითი ხელოვნების ნიჭით დაჯილდოვებული ბავშვების აღმოჩენა და წახალისება.
1. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია, ქ. თბილისში მცხოვრებ 6 დან 12 წლამდე ასაკის მოზარდებს, რომლებიც ამჟამად არ არიან ჩვენი ხატვის წრეების (kids.ge-ს საკვირაო სკოლის, ხელოვნების სკოლის ან ხატვის წრის) მოსწავლეები.
2. კონკურსი ტარდება ორ ასაკობრივ კატეგორიაში. 6-8 წლის და 9-12 წლის
3. კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა:
• უნდა წარმოადგინონ ბავშვის ნახატი kids.ge - ის ნუცუბიძის ფილიალში (მისამართი: თბილისი, შ.ნუცუბიძის 183)
• ან გადმოგვიგზავნონ ნახატის ფოტოსურათი ელ.ფოსტაზე: info@kids.ge  (ნამუშევრის ფოტოს გადმოგზავნის შემთხვევაში, უნდა მიუთითოთ ბავშვის სახელი და გვარი, დაბადების თარიღი. მშობლის საკონტაქტო ტელეფონის ნომერი).
• ან ატვირთოთ ნამუშევრის ფოტო სპეციალური გვერდის მეშვეობით.
4. საკონკურსო ნახატები მიიღება 1-დან - 10 დეკემბრამდე.
5. 10 დეკემბრიდან - 20 დეკემბრის ჩათვლით მოხდება განთავსებული ნამუშევრების ხმის მიცემა.
6. 21 დეკემბერს გამოვლინდება გამარჯვებული.
7. ნახატის თემატიკა შეზღუდული არ არის.
8. ნახატი შესრულებული უნდა იყოს A3 ფორმატზე; (გაითვალისწინეთ, ფოტოსურათად გადმოგზავნის შემთხვევაში უნდა იყოს მაღალი ხარისხის)
9. თითო ასაკობრივ კატეგორიაში გამოვლინდება ორი გამარჯვებული. სულ გვეყოლება 4 გამარჯვებული:
• Kids.ge - ის ფავორიტი (ჟიურის რჩეული)
• ხალხის რჩეული (ფეისბუქ მოწონების რაოდენობით)
10. ადგილზე მოტანილი ნახატების ელექტრონული ვერსია და გადმოგზავნილი ფოტოები განთავსდება Kids.ge - ის ოფიციალურ Facebook გვერდზე.
11. 10 საუკეთესო ნახატის ავტორი (5 ხალხის რჩეული და 5 ჟიურის ფავორიტი) მონაწილეობას მიიღებს Kids.ge - ის მიერ ორგანიზებულ გამოფენაში 22-23 დეკემბერს.
12. გამარჯვებულებს საჩუქრად გადაეცემათ kids.ge – ის განათლების და განვითარების ცენტრის, ხატვის წრის, 6 თვინი კურსის სრული დაფინანსება.
13. კონკურსის შეჯამება და დაჯილდოვება მოხდება 22 დეკემბერს.