კლიპარტები პატარა, სახალისო ნახატებია, რომელიც საიტის ვიზუალის გასამხიარულებლად არის მიმართული. თუმცა ის აუცილებლად კონკრეტული ბავშვის მიერ, ხელით შესრულებული ნახატი უნდა იყოს. კლიპარტების მიზანია, ბავშვებში შემოქმდებითი აზრონების განვითარება და ხატვისადმი პოზიტიური დამოკირებულების ჩამოყალიბება, იმ შემთხვევაშიც კი, თუ რომელიმე ბავშვის თვლის, რომ მისი ნამუშევარი არ არის კარიგ. ჩვენთვის მთავარია, ნახატი ბავშვის მიერ იყოს შესრულებული და ის თავისი ხასიათით პოზიტიური და სახალისო იყოს.
გაითვალისწინეთ, რომ ნამუშევრები არ უნდა იყოს ინტერნეტიდან აღებული სურათბი, კლიპარტები, გასაფერადებლები და ა.შ. თითოეული დამატებული ნახატი საიტის ადმინისტრაციის მიერ მოწმდება და მხოლოდ იმ შემთხვევაში ხდება მისი გააქტიურება საიტზე, თუ ის აკმაყოფილებდეს საიტზე ნახატის დამატების პირობებს. სხვა შემთხვევაში თქვენს მიერ ატვირთული ნებისმიერი ფაილი წაიშლება სერვერიდან.
მიეცით ბავშვს საშუალება, თავად გადაწყვიტოს, რა მუსიკას მოუსმინოს
ასწავლეთ ბავშვს, როგორ აირჩიოს მუსიკა, რომელიც მას მოსწონს და როგორ დააფასოს სხვადასხვა ჟანრი.