საკვირაო ხელოვნების პროგრამა
ხელოვნების საკვირაო პროგრამა
რა არის ხელოვნების საკვირაო პროგრამა?
ხელოვნების საკვირაო პროგრამა - არის შემეცნებითი, საინტერესო აქტივობებით დახუნძლული, საგანმანათლებლო, სახალისო და ძალიან საინტერესო საგანმანათლებლო პროგრამა, რომელიც მიზნად ისახავს ბავშვების შემოქმედებითი უნარების განვითარებას.  სწავლა მიმდინარეობს Kids.ge-ის ბავშვთა განათლების და განვითარების ცენტრში და ის ორიენტირებულია ორ ძირითად საგანზე: ხატვა (ფერწერა, გრაფიკა) და ბუნებრივი თიხით (კერამიკა).
პროგრამის მიზანია განავითაროს ბავშვების შემოქმედებითი და წარმოსახვითი უნარები პრაქტიკული აქტივობების მეშვეობით; გაეცნონ თანამედროვე და კლასიკოს არტისტებსა და მათ შემოქმედებას. პროგრამა განკუთვნილია 4-დან 14 წლამდე ბავშვებისთვის. ხატვისა და კერამიკის კურსები შედგენილია მათი ასაკის შესაბამისად. ბავშვები ისწავლიან ხატვის საფუძვლებს, გაივლიან სხვადასხვა ტექნიკას და სტილს; ხოლო კერამიკის გაკვეთილებზე, ბავშვებს ექნებათ შესაძლებლობა, შექმნან ნებისმიერი ფორმის სკულპტურები, თავიანთი უნიკალური წარმოსახვის მიხედვით, რაშიც ჩვენი დიდი გამოცდილების მქონე პედაგოგები უხელმძღვანელებენ. ყველა ის აქტივობა, რომელსაც პროგრამა მოიცავს, ხელს უწყობს არა მხოლოდ შემოქმედებითი უნარების განვითარებას, აცნობს ხელოვნებასა და კულტურას - არამედ აუმჯობესებს წვრილ მოტორული უნარებს, ყურადღებას, კონცენტრაციას განვითარებას, რაც თავის მხრივ უმნიშვნელოვანესია ბავშვის განვითარებისათვის.
გაკვეთილების განრიგი
პროგრამის ფარგლებში, შეხვედრები იმართება ყოველ კვირა დღეს. დღეში ტარდება ორი მეცადინეობა: ერთი ხატვის და მეორე ძერწვა (კერამიკა). თითოეული გაკვეთილის ხანგრძლივობა 50 წუთია, ანუ ჯამში ბავშვები საათსა და 45 წუთს დაჰყოფენ ჩვენთან.
ჯგუფების განრიგი: